Autor książki - Adam Magdoń

Adam Magdoń - autor, pisarz
Adam Magdoń - autor, pisarz


Imiona i nazwisko: Adam Michał Magdoń.

Data i miejsce urodzenia:
30.12.1987 r., Oświęcim.

Miejsce zamieszkania:
Chełmek, woj. małopolskie.

Zainteresowania:
polityka, ideologie i doktryny polityczne (zwłaszcza socjalizm, komunizm, anarchizm), feminizm, systemy totalitarne, religie, kapitalizm, historia, literatura (szczególnie fantastyka), kinematografia, media, motoryzacja…

Ulubieni pisarze:
Andrzej Sapkowski, Stanisław Lem, Howard Philips Lovecraft, Robert E. Howard, George Orwell, Vincent V. Severski, Stephen King, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Michael Crichton, J.R.R. Tolkien, Karol Marks, Włodzimierz Lenin… wymieniać jeszcze?

Lubię:
książki, filmy, spacery z psem, piękne i inteligentne kobiety, szybkie samochody, socjalizm, komunizm, socjaldemokrację, anarchizm i wszelką inną lewicę, SLD, Razem i inne partie lewicowe, czyste powietrze, zieleń lasu, święty spokój.

Nie lubię:
chorób, wojny, głupich polityków niezależnie od opcji, kapitalizmu, wyzysku, niesprawiedliwości społecznej, nazizmu, faszyzmu, nacjonalizmu, nietolerancji, ciemnoty, zakłamania, wyrobów tytoniowych.

Wcześniejsze publikacje:
powieść Wojny mroku (horror/literatura wojenna), opublikowana w 2011 r. przez wydawnictwo Videograf II.

Informacje dodatkowe:
prowadzę bloga: Wróg Kapitalizmu.NAGRODY

LIDER 2017 - nagroda Burmistrza Gminy CHEŁMEK
18 stycznia 2018 r. na gali "Złotych Sakiewek 2017" w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku burmistrz Chełmka, pan Andrzej Saternus, przyznał Adamowi Magdoniowi statuetkę Lider 2017. Jest to nagroda przyznawana społecznikom i osobom zasłużonym dla Gminy Chełmek, także na polu kultury i sztuki. Autora odznaczono za publikację powieści "Wojny mroku" i - oczywiście - "RzeczpostApokaliptyczna Polska". :-). Do statuetki dołączono okolicznościowy dyplom. Napis na statuetce: "LIDER 2017 / Szanowny Pan Adam Magdoń / Burmistrz Chełmka / Andrzej Saternus".

WYWIADY z AUTOREM


1-szy WYWIAD z Adamem Magdoniem przeprowadzili Książkomaniacy w listopadzie 2017 r. w ramach akcji Poznaj polskiego autora

Pomysłu na powieść dostarczyła mi polska polityka (...). Zastanawiałem się (...), do czego doprowadzi zakładanie z góry, że obywatele będą łamali prawo, a państwo ich ukarze. Myślałem o tym, jak wyglądałoby to w chorym, represyjnym państwie, gdzie nie ma już praw człowieka i obywatela. (...) Przecież coraz częściej słyszymy z ust naszych "kochanych" przywódców, że prawa obywatelskie trzeba ograniczyć, oczywiście w imię zwiększenia "bezpieczeństwa".

Książka RzeczPostApokaliptyczna by Adam Magdoń – wizualizacja
Zamów książkę RzeczPostApokaliptyczna by Adam Magdoń – księgarnie i sklepy

lub zobacz więcej:

Recenzje, opinie i oceny książki RzeczPostApokaliptyczna Adama Magdonia

Cytaty i fragmenty książki RzeczPostApokaliptyczna Adama Magdonia