Opis i streszczenie książki RzeczPostApokaliptyczna Polska

Opis i streszczenie Książki RzeczPostApokaliptyczna by Adam Magdoń


NOWA POLSKA

Polska, XXII wiek. W trakcie III wojny światowej świat został zniszczony przez broń atomową. Polska ucierpiała relatywnie niewiele, lecz i ją dotknęło skażenie radioaktywne, zaś gospodarka upadła. Życie przeniosło się do wielkich aglomeracji: Nowej Warszawy, Nowego Krakowa, Nowych Katowic, Nowego Rzeszowa, i innych Miasta, połączone siecią nadziemnych autostrad, otoczone są murem pomagającym zatrzymać promieniowanie.


METROPOLIE

W otoczonych antyradiacyjnymi murami Nowym Krakowie i Nowej Warszawie budynki rosną już tylko w górę, większość – zarówno biurowców, jak i bloków mieszkalnych – liczy po dwieście pięter. Podczas gdy na szczytach drapaczy chmur elity pławią się w luksusach, większość społeczeństwa tłoczy się na niższych poziomach w niedostatku i nędzy, szukając sposobu na przetrwanie w działalności przestępczej.


KACI

Ulice Nowego Krakowa przemierzają opancerzone oddziały KATÓW – specpolicji upoważnionej do wykonywania wyroków śmierci bez procesu za wszystkie poważniejsze przestępstwa. Choć zbrojni w nowoczesne kombinezony bojowe funkcjonariusze budzą powszechny postrach, przestępczość nie maleje.


WILKOŁAKI

Na czarnym rynku pojawia się nowy narkotyk, nazywany Werewolf - WILKOŁAK. Drastycznie zwiększa on siłę fizyczną i agresję biorcy, lecz przyjęcie nawet kilku dawek wywołuje nieodwracalne mutacje, dosłownie zmieniające człowieka w bestię. Nowy Kraków zalewają stada śmiertelnie niebezpiecznych MUTANTÓW, mordujących każdego, kogo napotkają.


GLADIATORKI

Więzienia utrzymują się z walk półnagich gladiatorek. Najatrakcyjniejsze i najsprawniejsze więźniarki zmuszane są do walk na arenie dla zaspokojenia potrzeb współczesnych elit władzy i biznesu. Jednak nie wszystkie penitencjariuszki zamierzają biernie służyć swoim oprawcom, grupa niezwykle przebiegłych dziewczyn, pochodzących z różnych kontytnentów, zaczyna planować z pozoru niemożliwą do przeprowadzenia ucieczkę z zakładu karnego w Nowej Hucie.


KSIĘŻNICZKA

Na czele mafii stoi tajemnicza Księżniczka – nieuchwytna dla policji z ukrycia prowadzi interesy nawet z rządem, torując sobie drogę do zemsty na oprawcach z jej młodości i do zadania śmiertelnego ciosu niesprawiedliwemu systemowi społecznemu. W świecie, gdzie zacierają się granice pomiędzy dobrem i złem, nikt już nie jest pewny, po której stoi stronie.
Książka RzeczPostApokaliptyczna by Adam Magdoń – wizualizacja
Zamów książkę RzeczPostApokaliptyczna by Adam Magdoń – księgarnie i sklepy

lub zobacz więcej:

Recenzje, opinie i oceny książki RzeczPostApokaliptyczna Adama Magdonia

Cytaty i fragmenty książki RzeczPostApokaliptyczna Adama Magdonia